Filtre Sürahi

Filtre Sürahi

Suyu arıtma ve filtreleme teknolojisinin son yıllarda evlere kazandırdığı en büyük mucize filtre sürahi olarak bilinmektedir. Suyun sertlik derecesini düşürerek içerisindeki kloru, kokuyu ve tat bozucu maddeleri arındırmaya yardımcı olan filtre sürahinin mucizesi ile su daha taze ve sağlıklı bir hale gelmektedir. Evlerde güvenle kullanılan bu sistem hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar sizin için ele alındı.

Filtre sürahiler genelde büyük şehirlerde işlem görmüş şebeke sularını arındırma amacıyla evlerde kullanılmaktadır. Evlerde kolay bir şekilde su arındırma işlemi yapmak filtre sürahi kullanarak mümkündür. Akıllı sürahi de denilen bu ürünler şık ve modern bir tasarıma sahiptir hemen her yerde kullanımı vardır. Dilediğiniz alana kolayca taşıyabilir ve rahatça kullanabilirsiniz.

Filtre Sürahi Nedir?

Suyu yabancı maddelerden, klor ve istenemeyen kokulardan kolay bir şekilde arındırmaya yarayan bu ürün içerisinde maxtra filtreleri yer almaktadır. Bundan dolayı oldukça hızlı ve kolay bir kuruluma sahiptir. Sürahi için özel olarak tasarlanan flip-top entegre bir kapak sistemi vardır. Bu kapak sistemi ile suyun kirlenmesi de önlenmektedir. Normal mutfaklarda kullandığımız sürahiler gibi bir de tutma sapı bulunmaktadır. Bu sap ile sürahiyi kolayca kullanabilirsiniz. Sürahi içerisine konulan hafıza (memo) ile birlikte filtreyi ne zaman değiştirmeniz gerektiğini de sizlere hatırlatılmaktadır. Böylelikle filtre değişimi ne zaman diye bir beklenti halinde olmaz zamanı geldiği an değişim yapabilirsiniz.

Filtre sürahi kullanarak filtrelediğiniz suyu güneş görmeyen serin bir yerde (buzdolabı gibi) saklayarak gün içerisinde tüketebilirsiniz. Suyu daha sağlıklı hale getiren bu sistem ile su tüketim oranınız da artacaktır. Çünkü filtreleme işlemi ile suyun tadı daha berrak ve içilebilir hal alacaktır. Akıllı sürahiler oldukça modern bir şekilde tasarlanmıştır bundan dolayı evlerinizde ve sofralarınızda oldukça estetik bir görünümü olacaktır.

Filtre Sürahi Nasıl Kullanılır?

Büyük şehirlerde insanlar şebeke suyunu normal olarak kullansa da suyun sert, ağır klor ve kokusu olması ile içme suyu olarak tercih etmemektedir. İçme suyunu dışarıdan almak ise ev ekonomisi adına ağır bir yük getirmektedir. Evlerdeki bu yükü azaltmak adına akıllı filtreleme sistemleri ile donatılmış Laica Türkiye musluk filtresi ve filtre sürahi kullanımı tavsiye etmekteyiz. Filtre sürahilerin kullanımı oldukça basittir. Kısa sürede suyu içilebilir bir yumuşaklığa getiren ayrıca yabancı madde ve ağır kokudan arındıran bu sistemi evdeki tüm bireyler rahatça kullanabilir.

Akıllı filtreleme teknolojisi ile iyon değiştirici reçine, suya atılan klor seviyesini azaltırken su içerisindeki bakır ve kurşun gibi ağır metalleri de arındırır. Suyu yaklaşık 4 haftadan daha fazla 100 litreye kadar arındırır. Akıllı filtreleme teknolojisini oluşturan maxtra filtrelerini kullanmak ve saklamak da kullanıcılar için çok kolaydır.

Bu işlemi yapmak için;

  • Bir sürahi ya da kâseyi soğuk su ile doldurun.
  • Ardından filtreyi soğuk su içerisine daldırın ve hava kabarcıklarının çıkmasını sağlayın. Bu işlem için filtreyi suda yavaş bir şekilde sallayın.
  • Kabarcıklar meydana geldikten sonra filtreyi, sürahinin huni kısmına gelecek şekilde yerleştirin.
  • İçme suyu tüketimine başlamadan önce sürahinin huni kısmını en az iki defa doldurularak filtreden su geçmesini sağlayın.
  • Bu işlem tamamlandıktan sonra sürahiyi doldurup içme suyu tüketimine başlayabilirsiniz.

Filtre sürahi ve sürahi filtre kartuşu uygun şartlarda ve doğru kullanımda uzun yıllar içme suyu ihtiyacınızı gidermenize yardımcı olmaktadır. Evlerdeki içme suyu problemini ortadan kaldıran ve uygun fiyatlar ile daha sağlıklı bir su tüketimi yapmanıza yardımcı olan bu akıllı sistemler ile donatılmış sürahiye sahip olmak ise çok kolaydır. Hemen ana sayfa üzerinden iletişime geçin ve akıllı sürahiler ile içme suyunun taze olan tadını yeniden yakalayın.