Hakkımızda

ŞİRKET

Moretto ailesi tarafından 1974 yılında Vicenza’da kurulan LAICA, kişisel sağlık ve zindelik için küçük ev aletleri ve su arıtma ekipmanları üretiminde uzman bir şirkettir. Şirketin başarısı tüketici sağlığını iyileştirme amacıyla yüksek kalite, güvenlik ve ürün tasarımına olan bağlılığına dayanmaktadır.

LAICA’nın TARİHÇESİ

LAICA, 1974 yılında, İtalya’nın Vicenza şehrinde küçük bir mutfak terazisi üretim hattıyla işlerine başlamış olup Leonida Moretto ve eşi Teresa tarafından kurulmuştur.

Ürünün hayata geçmesinin her aşamasında gösterdiği tutku ve özen, şirketi hızlı bir gelişime götürmekte ve kısa sürede kişisel ölçeklerle ürün yelpazesini genişletmektedir. Bununla birlikte, 1992 yılında, şirket yönetiminin mevcut sahipleri olan oğulları Maurizio ve Anna Maria’ya devredilmesiyle, ürün yelpazesi, özellikle evde kullanım için önemli ölçüde genişletilerek çeşitlendirilmiştir. Yıllar içinde şirket, araştırma ve ürün yeniliğine odaklanarak uluslararası bir profil kazanmıştır. Yeni nesil LAICA , evsel tıbbi cihazlar alanındaki deneyimi sayesinde bilimsel bir yaklaşımla oluşturulmuş su filtrasyon sistemini piyasaya sunmuştur.  Musluk suyunda bulunan kirleticileri anında filtreleyerek güvenli ve teknolojik olarak gelişmiş bir filtreleme sistemi kullanılmaktadır.

Son on yılda, LAICA, Avrupa ve Asya’da şubelerinin açılmasına ve uluslararası bir satış ağının oluşturulmasıyla geniş bir konsolidasyon süreci başlatmıştır. Bugün LAICA ürünleri beş kıtada satılmaktadır.

LAICA, teknolojik olarak gelişmiş ve güvenilir ürünlerin tasarımına ek olarak, her zaman çevresel sürdürülebilirliğe, insan haklarına ve yaşam kalitesine değer veren çalışmayı taahhüt etmiştir.

İTALYA’DA İTALYAN TASARIMIYLA ÜRETİLMİŞTİR

LAICA ürünleri, İtalyan üretim geleneğinde olduğu gibi, hammaddelerin ve üretim sürecinin yüksek kalitesi, detaylara gösterilen özen, tasarım ve şekillerin yaratıcılığı ile karakterize edilir.  Ar-Ge Merkezi, Kalite ve Tasarım ofisleri, CAD Mühendisliği ve filtre sürahileri ve kartuşlarının üretim tesisleri Vicenza’da bulunmaktadır.